Alexander Isak
fot. www.nufc.co.uk

Według doniesień mediów, Chelsea wycofała się z walki o zakontraktowanie Alexandra Isaka z Newcastle United z powodu gigantycznych oczekiwań finansowych ze strony Srok.

Sytuacja Newcastle w kontekście Finansowego Fair Play oznacza, że ​​klub z St James’ Park musi pozbyć się co najmniej jednego kluczowego zawodnika przed 30 czerwca, aby uniknąć ryzyka złamania zasad Premier League dotyczących zysków i zrównoważonego rozwoju.

Jednak, co zrozumiałe, Sroki uważają Isaka za podstawowego zawodnika po tym, jak w zeszłym sezonie strzelił 21 goli w Premier League w 30 meczach, ustępując pod tym względem tylko Erlingowi Haalandowi (27) i Cole’owi Palmerowi (22).

W rezultacie Newcastle zażądało od Chelsea uiszczenia rekordowej kwoty, jeśli chce pozyskać Isaka, która podobno przewyższa kwotę 115 milionów funtów, którą Chelsea zapłaciła za Moisesa Caicedo w zeszłym roku.

Ponieważ Isakowi, który strzelił 35 goli w 67 występach dla Newcastle, pozostały jeszcze cztery lata kontraktu, Sroki oczekują rekordowych ofert, aby rozważyć jego odejście.

Źródło: Fabrizio Romano