Anthony Gordon
fot. www.nufc.co.uk

Newcastle United nie jest zainteresowane sprzedażą Anthony’ego Gordona w obliczu zainteresowania Liverpoolu.

23-latek przez krótki czas przebywał w akademii The Reds, zanim dołączył do akademii Evertonu w wieku 11 lat, a następnie przez sześć lat rozegrał 78 meczów w pierwszej drużynie Toffees, przenosząc się później do Newcastle.

Od czasu transferu za 45 milionów funtów na St James’ Park w styczniu 2023 roku, Gordon ugruntował swoją pozycję w drużynie Eddiego Howe’a, a niedawno został wybrany Graczem Roku Newcastle w sezonie 2023–2024.

Gordon zdobył 11 bramek i zaliczył 11 asyst w 47 występach dla Srok we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, a jego klubowa forma została nagrodzona pierwszym występem w seniorskiej reprezentacji Anglii w marcu.

Skrzydłowy zwrócił na siebie uwagę nie tylko selekcjonera reprezentacji Anglii, Garetha Southgate’a, ale także ​​Liverpoolu, który bada możliwość ściągnięcia zawodnika z powrotem na Merseyside.

Jednak według Chronicle Live, Newcastle nie jest zainteresowane sprzedażą Gordona tego lata, podczas gdy sam zawodnik, któremu pozostał nieco ponad dwa lata kontraktu, wydaje się szczęśliwy na St James’ Park.

W zeszły weekend Gordon powiedział w rozmowie z NUFC TV: – Nigdy nie byłem na stadionie, na którym czułbym czystą radość. Za każdym razem, gdy podjeżdżam pod stadion, a nawet gdy po prostu przejeżdżam obok, napawa mnie to radością.

– Bardzo mi się tu podoba – mówiłem to wiele razy. Jestem tutaj w dobrej formie i to dlatego, że jestem tutaj szczęśliwy.

Źródło: www.chroniclelive.co.uk