Eddie Howe
fot. www.nufc.co.uk

W sobotnie popołudnie Newcastle United zmierzy się z Bournemouth w wyjazdowym meczu angielskiej Premier League. Dla trenera Srok, Eddiego Howe’a będzie to pierwsze spotkanie na boisku swojego byłego zespołu od 2020 roku.

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej, trener Newcastle United wyznał, że jego podopieczni przygotowywali się do tego spotkania tak, jak do każdego innego meczu.

– Przygotowywaliśmy się do meczu normalnie. Trudno przewidzieć, jak będę się czuł, wychodząc na stadion, który znam tak dobrze i widząc tak wielu ludzi, których także dobrze znam. 

–  Wiem jak to wygląda z drugiej strony. Bournemouth to szczególne miejsce do gry w piłkę nożną i musimy być gotowi na niesamowitą atmosferę.

– Podpisali kontrakty z kilkoma bardzo dobrymi graczami, więc myślę, że to inny zespół Bournemouth niż ten, który widzieliśmy w poprzednich tygodniach. Są bardzo fizyczni, mają duże tempo w całym zespole. Musimy być gotowi na to, co nas czeka.

Howe wypowiedział się także na temat sytuacji kadrowej swojej drużyny.

Alexander Isak w pełni wyzdrowiał i będzie w drużynie. Dobrze trenował w tym tygodniu.

Matt Targett nadal nie będzie mógł zagrać. Ciężko pracował nad rehabilitacją z fizjoterapeutami i jest bliski powrotu do treningu z zespołem Javier Manquillo jest coraz bliżej, a Bruno Guimarães nie zagra z powodu zawieszenia.

Źródło: www.nufc.co.uk