Eddie Howe
fot. www.nufc.co.uk

Według doniesień mediów, Eddie Howe z Newcastle United i Xavi z Barcelony zostali umieszczeni na krótkiej liście potencjalnych kandydatów do zastąpienia trenera Chelsea, Mauricio Pochettino.

Były trener Tottenhamu Hotspur od czasu przybycia na Stamford Bridge zeszłego lata, nie zdołał wprowadzić zespołu na oczekiwany poziom.

Pochettino był bliski zdobycia trofeum w swoim pierwszym sezonie, prowadząc Chelsea do finału Pucharu EFL, gdzie ostatecznie została pokonana przez Liverpool, a w obecnym sezonie The Blues nadal mogą zakończyć sezon z trofeum, po tym jak po raz czwarty w ciągu pięciu sezonów awansowali do półfinału Pucharu Anglii.

Chociaż zespół Chelsea radzi sobie dobrze w rozgrywkach pucharowych, ma trudności z utrzymaniem regularności w Premier League. Po zdobyciu 44 punktów w 30 meczach ligowych, Chelsea zajmuje dziewiątą pozycję przed poniedziałkowym meczem u siebie z Evertonem.

Ponieważ jego zespół osiąga mieszane wyniki, przyszłość Pochettino w Londynie nie jest pewna. Według dziennikarza Simona Phillipsa, Chelsea pracuje nad listą kandydatów, którzy mogliby zastąpić Pochettino przed sezonem 2024-25.

The Blues nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji, ale wydaje się, że przygotowują się na każdą ewentualność. Howe ma być jednym z kandydatów do pracy w Londynie, mimo że ma długoterminowy kontrakt z Newcastle.

Źródło: www.sportsmole.co.uk