Kieran Trippier
fot. www.nufc.co.uk

Newcastle United oficjalnie poinformowało, że Kieran Trippier podpisał nową umowę z klubem, na mocy której będzie bronił barw zespołu Srok do lata 2025 roku.

32-letni prawy obrońca, który dołączył do Newcastle United z Atletico Madryt w styczniu 2022 roku, jest w imponującej formie i w tym sezonie pomógł drużynie dowodzonej przez Eddiego Howe’a ustanowić rekord angielskiej ekstraklasy, wynoszący 15 niepokonanych meczów.

Urodzony w Bury obrońca pomógł Newcastle zanotować 16 czystych kont we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2022/23, w tym 12 w Premier League, a także zaliczył jak dotąd sześć asyst w tym sezonie, a także strzelił niezapomniane gole – między innymi podczas zremisowanego 3:3 meczu z Manchesterem City na St. James’ Park w sierpniu.

– Jestem absolutnie zachwycony, że przedłużyłem mój kontrakt z Newcastle United. Mam wiele podziękowań dla trenerów, właścicieli, fanów i moich kolegów z drużyny. Kiedy przybyłem tutaj po raz pierwszy, sprawili, że poczułem się mile widziany i chcę pomóc klubowi osiągnąć wielkie rzeczy. To pozytywny moment dla nas, graczy w klubie i nie ma obecnie miejsca, w którym wolałbym być – powiedział Trippier po podpisaniu nowej umowy.

– To odpowiednia nagroda za sezon, który rozegrał. Był znakomity zarówno na boisku, jak i poza nim, pokazując prawdziwe przywództwo w trudnym momencie, a teraz wyróżnia się w drużynie, która ma się dobrze – powiedział z kolei Eddie Howe, trener Newcastle United.

Źródło: www.nufc.co.uk