Anthony Gordon
www.evertonfc.com

Londyńska Chelsea najwyraźniej definitywnie zrezygnowała z próby zakontraktowania napastnika Evertonu, Anthony’ego Gordona.

The Blues mocno naciskali, aby sprowadzić 21-latka na Stamford Bridge podczas letniego okienka transferowego, ale Everton zarządał zaporowaj ceny w wysokości 60 milionów funtów i zdołał zatrzymać w swoich szeregach utalentowanego zawodnika.

Gordon cieszył się dobrym początkiem sezonu z The Toffees, ale nie rozpoczął spotkania w Premier League od drugiego dnia świąt. Reprezentant Anglii U-21 był niewykorzystanym rezerwowym, gdy Everton przegrał w sobotę 0:2 z West Hamem United, a porażka ta kosztowała trenera Franka Lamparda utratę posady.

Krążyły pogłoski, że Chelsea ponownie zainteresowała się Gordonem w obliczu trudnej sytuacji Evertonu, ale Newcastle United także wykazało swoje zainteresowanie w ostatnich styczniowego okienka transferowego.

Według Northern Echo, Chelsea nie zabiega już o Gordona, który wciąż jest podziwiany kierownictwo na Stamford Bridge, ale Graham Potter obecnie priorytetowo traktuje transfery pomocników.

W rezultacie Newcastle stało się faworytem do pozyskania napastnika, ale Everton ma żądać opłaty transferowej w wysokości 60 milionów funtów. Raport twierdzi, że Sroki nie są skłonne przekroczyć kwoty 40 milionów funtów łącznie z dodatkami, ale wciąż istnieje duża szansa, że porozumienie może zostać osiągnięte w ciągu najbliższych kilku dni.

Źródło: www.thenorthernecho.co.uk