Dan Burn
fot. www.nufc.co.uk

Newcastle United oficjalnie potwierdziło zakontraktowanie Dana Burna z Brighton & Hove Albion.

29-letni środkowy obrońca wraca tym samym do klubu, którego jest wychowankiem, podpisując dwuipółletniego kontraktu i zostając jednocześnie piątym transferem trenera Eddiego Howe’a w styczniowym okienku transferowym.

Burn grał w młodzieżowych drużynach Srok, zanim podziękowano mu za współpracę w wieku jedenastu lat. Teraz wraca do klubu prawie dwie dekady później, będąc uznanym obrońcą w Premier League.

? Cieszę się, że tu jestem. Nigdy nie sądziłem, że będę w tym miejscu. Być graczem Newcastle i grać na St. James’ Park, to coś, o czym marzyłem, odkąd byłem dzieckiem. Nie mogę się doczekać, kiedy wyjdę na boisko i zobaczę, jak to jest. Jestem podekscytowany, że mogę tego doświadczyć ? powiedział Burn po podpisaniu umowy.

? Jestem zachwycony, że mogę sprowadzić Dana z powrotem na północny wschód. On dokładnie wie, co to znaczy reprezentować Newcastle United i będzie dla nas wielkim wzmocnieniem na boisku i poza nim. Bardzo nam zależało na wzmocnieniu konkurencji w defensywnie, a Dan pasuje do profilu, którego szukaliśmy. Jest naturalnie lewonożny, co zapewnia dalszą równowagę naszej linii obrony i będzie wspaniałym wzmocnieniem do drużyny ? powiedział trener Newcastle, Eddie Howe.

Źródło: www.nufc.co.uk