Eddie Howe
fot. www.nufc.co.uk

Szkoleniowiec Newcastle United, Eddie Howe uważa, że jego drużyna nie może lekceważyć Sunderlandu, kiedy obie drużyny zmierzą się 156. derbach Tyne-Wear w trzeciej rundzie Pucharu Anglii 

Sroki udają się na Stadium of Light po fatalnej passie porażek w siedmiu z ośmiu ostatnich meczów we wszystkich rozgrywkach, w tym czterech porażek z rzędu.

Podopieczni Howe’a przegrali także siedem z ostatnich ośmiu meczów wyjazdowych we wszystkich rozgrywkach, a ostatnio w Nowy Rok ponieśli porażkę 2:4 z Liverpoolem w Premier League, plasując się na dziewiątym miejscu w tabeli, 11 punktów za czołową czwórką.

Ponadto wyniki Newcastle w meczach przeciwko Sunderlandowi pozostawiają wiele do życzenia, ponieważ drużynie Srok nie udało się wygrać żadnego z dziewięciu ostatnich spotkań z Black Cats od czasu, gdy Ryan Taylor strzelił gola z rzutu wolnego i przypieczętował zwycięstwo 1:0 na wyjeździe w sierpniu 2011 roku.

Podczas gdy Newcastle znajduje się w trudnej sytuacji, wydaje się, że Sunderland pod wodzą nowego trenera Michaela Beale’a wychodzi na prostą, wygrywając dwa mecze i remisując w jednym z trzech ostatnich meczów w Championship.

– Oczekuję od nas dobrego występu – jesteśmy gotowi – ​​powiedział Howe na piątkowej konferencji prasowej.

Wiemy, co to spotkanie oznacza dla wszystkich. Wiemy, jak ważne jest to spotkanie. Gracze wiedzą, co to oznacza. Dla nas ważne jest, abyśmy wrócili na zwycięską drogę.

– Nasz następny mecz to kolejna szansa na zmianę naszej formy. Bardzo skupiamy się na naszych występach i staramy się dać z siebie jak najwięcej. To nasza szansa na postęp w rozgrywkach pucharowych. Indywidualnie musimy zaprezentować się na swoim najlepszym poziomie.

– Sunderland to bardzo dobry zespół, pełen młodych i błyskotliwych zawodników. Ich oczywiste zagrożenie występuje w defensywie, w zależności od tego, kto jest w dobrej formie. Nie lekceważymy Sunderlandu – daliśmy im pełen szacunek w naszych przygotowaniach. Ale oczywiście chodzi o to, co możemy zrobić, jak zagrać i zrealizować nasz plan.

Źródło: www.nufc.co.uk