Eddie Howe
fot. www.nufc.co.uk

Szkoleniowiec Newcastle United, Eddie Howe przedstawił najnowsze informacje na temat zdrowia Kierana Trippiera i Calluma Wilsona przed sobotnimi derbami Tyne-Wear z Sunderlandem w trzeciej rundzie Pucharu Anglii.

Zarówno Trippier, jak i Wilson byli nieobecni podczas porażki Srok 2:4 w Premier League z Liverpoolem w Nowy Rok po tym, jak doznali kontuzji pachwiny i łydki w poprzednim meczu z Nottingham Forest, przegranym 1:3.

Podczas konferencji prasowej w piątek przed wyjazdem Newcastle na Stadium of Light, Howe ujawnił, że decyzja dotycząca występu Trippiera zostanie podjęta przed rozpoczęciem meczu. Jednak trener Srok potwierdził, że Wilson nie zagra z Sunderlandem i czeka go wyścig z czasem, aby powrócić do gry przed końcem tego miesiąca.

Dzisiaj Kieran Trippier zostanie poddany testowi i zobaczymy, gdzie będzie jutro. Callum Wilson ma się nieźle, ale to nie wystarczy, aby zagrać z Sunderlandem i Manchesterem City. Mam nadzieję, że uda nam się go odzyskać na mecz z Aston Villą – powiedział Howe.

Źródło: www.nufc.co.uk