Fabian Schär
fot. www.nufc.co.uk

Newcastle United ogłosiło przedłużenie umowy z Fabianem Scharem do lata 2025 roku.

32-latek przeniósł się na St James’ Park z Deportivo La Coruna w lipcu 2018 roku i od tego czasu rozegrał dla drużyny Srok łącznie 169 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Schar przyczynił się do zdobycia 11 bramek podczas swojej pięcioipółletniej gry w Newcastle, w tym prawdopodobnie najbardziej pamiętnego gola w październikowym zwycięstwie Newcastle u siebie z Paris Saint-Germain 4:1 w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

– Mówiłem to wiele razy, ale naprawdę czuję się tutaj jak w domu – powiedział Schar oficjalnej stronie Newcastle po podpisaniu nowego kontraktu.

– Czuję się komfortowo mieszkając w Newcastle. Kocham to miasto, uwielbiam grać dla klubu i niesamowitych fanów. Nie mogę wystarczająco wyrazić, jak bardzo ich kocham i ile ich wsparcie dla mnie znaczy.

– Gra dla tego zespołu, w którym czuję się bardzo dobrze ze wszystkimi moimi kolegami z drużyny i sztabem trenerskim, jest dla mnie naprawdę jak rodzina, więc jestem wdzięczny, że mogę tu zostać trochę dłużej i mam nadzieję, że przeżyję jeszcze więcej ekscytujących chwil.

Trener Newcastle United, Eddie Howe dodał: – Fabian był znakomity. Odkąd dołączyłem do klubu, był wzorem konsekwencji i miał duży udział w naszym sukcesie.

– Bardzo dobrze gra w defensywie, ale ma także ogromny talent w operowaniu piłką, więc jesteśmy zachwyceni, że przedłużył swój pobyt tutaj.

Źródło: www.nufc.co.uk