Sean Longstaff
fot. www.nufc.co.uk

Według doniesień mediów, Newcastle United będzie gotowe sprzedać Seana Longstaffa za odpowiednią cenę w styczniu.

Po przejściu przez system szkolenia na St James’ Park, angielski pomocnik ma ważne powiązania między drużyną, a kibicami Newcastle United.

Co więcej, 26-latek ugruntował swoją pozycję regularnie występując w wyjściowym składzie Eddiego Howe’a, notując obecnie 11 goli i 11 asyst w 161 występach we wszystkich rozgrywkach dla Srok.

Jednakże Newcastle znalazło się w pewnym impasie w swoich wysiłkach na rzecz wykorzystania wcześniejszych wydatków w ramach PIF (Funduszu Inwestycji Publicznych), należących do właścicieli z Arabii Saudyjskiej.

Ograniczenia FFP uniemożliwiają drużynie Premier League dokonanie takiego poziomu wzmocnień, jakie miałyby zapewnić, aby utrzymać się w europejskich rozgrywkach w sezonie 2024–2025.

W związku z tym The Sun donosi, że Newcastle może zdecydować się na sprzedaż Longstaffa, aby zapewnić sobie więcej możliwości na rynku transferowym. Sprzedaż rodzimych talentów to dla Newcastle najlepszy sposób na jak najszybsze wzmocnienie swoich bilansów, choć poza Longstaffem brakuje zawodników spełniających takie kryteria.

Trener Eddie Howe prawdopodobnie będzie przeciwny zakończeniu współpracy z zawodnikiem, który wystąpił w 50 z ostatnich 58 meczów Newcastle w Premier League, zaczynając 40 z nich.

Niemniej jednak niepowodzenie w zakwalifikowaniu się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów postawiło Newcastle w trudnej sytuacji.

Źródło: www.thesun.co.uk