Sandro Tonali
fot. www.nufc.co.uk

Szkoleniowiec Newcastle United, Eddie Howe uważa, że ​​FA podjęło właściwą decyzję, aby nie przedłużać ogólnoświatowego zakazu piłkarskiego Sandro Tonaliego za naruszenie zasad zakładów bukmacherskich.

23-latek został zawieszony na 10 miesięcy w październiku ubiegłego roku po dochodzeniu prowadzonym przez Włoską Federację Piłki Nożnej (FIGC) w sprawie przestępstw związanych z nielegalnym hazardem podczas jego gry w rodzinnych Włoszech.

Tonali, który wymagał leczenia z powodu uzależnienia od hazardu, ma obecnie zakaz gry we wszystkich rozgrywkach piłkarskich do końca sierpnia, co wyklucza go z Euro 2024, ale w czasie zawieszenia mógł trenować z kolegami z drużyny Newcastle.

Od tego czasu pomocnik został oskarżony przez FA o 50 nowych naruszeń hazardowych za obstawianie zakładów na mecze piłkarskie pomiędzy 12 sierpnia 2023 roku, a 12 października 2023 roku, po tym jak zeszłego lata sfinalizował swój transfer wart 55 milionów funtów z AC Milan do Newcastle.

W czwartek potwierdzono, że Tonali został zawieszony na dwa miesiące przez niezależną Komisję Regulacyjną po samodeklaracji naruszenia zasad FA dotyczących zakładów. Ostatnia dwumiesięczna kara nałożona na Tonaliego została jednak zawieszona, co oznacza, że ​​pomocnikowi grozi kolejne zawieszenie jedynie w przypadku ponownego naruszenia zasad; w przeciwnym razie może wrócić do gry po 27 sierpnia 2024 roku.

– Sandro obecnie ciężko pracuje za kulisami. Trenuje bardzo dobrze, wspieramy go i pomagamy mu podczas zawieszenia – powiedział Howe.

– Jest bardzo konsekwentny. Oczywiście widzę niewielką część jego życia w czasie, gdy jest na boisku, ale jest wielkim profesjonalistą.

– Nadal jest stosunkowo cichy w grupie, ale myślę, że to po prostu jego osobowość. Nie jest to negatywne – naprawdę koncentruje się na piłce nożnej i ulepszaniu swojej gry.

– Jestem pewien, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy i dni miał naprawdę trudne momenty, w których czuł się gorzej niż inni, ale zachowywał się naprawdę pozytywnie.

– Przez cały czas widziałem u niego głód powrotu. Trenował na naprawdę dobrym poziomie i wykonał dużo pracy samodzielnie. Omówiliśmy wiele aspektów jego gry, aby spróbować mu pomóc i wykorzystaj ten czas w pozytywny sposób.

Źródło: www.nufc.co.uk