Alexander Isak
fot. www.nufc.co.uk

Według doniesień mediów, Arsenal umieścił Alexandra Isaka z Newcastle United na szczycie listy życzeń na letnie okno transferowe.

Powszechnie oczekuje się, że Kanonierzy sprowadzą nowego napastnika tego lata, aby zyskać alternatywę dla takich zawodników jak Gabriel Jesus i Eddie Nketiah. Obaj gracze mieli w tym sezonie trudności z osiągnięciem najlepszej formy i pozostawali za Kaiem Havertzem w hierarchii napastników, który ostatnio występował w roli dziewiątki.

Jesus musiał zadowolić się ośmioma golami w 33 meczach, podczas gdy Nketiah zdobył sześć goli w 37 występach we wszystkich rozgrywkach.

Według The Independent, Kanonierzy chcieliby pozyskać Isaka latem, chociaż rozważali taki ruch już w styczniowym oknie transferowym. Ostatecznie jednak wycofali się z tego pomysłu ze względu na obawy dotyczące zasad Premier League dotyczących zysków i zrównoważonego rozwoju (PSR).

Arsenal jest teraz gotowy zwiększyć swoje zainteresowanie zawodnikiem i ustalił maksymalną kwotę, jaką jest skłonny zapłacić za ściągnięcie go z Newcastle. Pojawiła się sugestia, że ​​Newcastle może zgodzić się na odejście Isaka w celu zgromadzenia środków na transfery w związku z ograniczeniami wynikającymi z przepisów PSR.

Sroki są jednak zdeterminowane, aby zatrzymać 24-latka w swoich szeregach i chcą zaproponować mu nowy kontrakt, aby odstraszyć potencjalnych kupców. Reprezentant Szwecji cieszy się udanym sezonem, strzelając 23 gole w 36 meczach dla drużyny Eddiego Howe’a.

Źródło: www.independent.co.uk