Eddie Howe
fot. www.nufc.co.uk

Według doniesień mediów, Newcastle United może zwiększyć swoje zainteresowanie Julianem Nagelsmannem, jeśli latem tego roku zdecyduje się zakończyć współpracę z Eddiem Howem.

Howe został mianowany następcą Steve’a Bruce’a w listopadzie 2021 roku i był katalizatorem błyskawicznego rozwoju klubu po zakończeniu przejęcia wspieranego przez Arabię ​​Saudyjską.

W ciągu 18 miesięcy Newcastle zamieniło się z drużyny walczącej o utrzymanie w drużnę grającą w Lidze Mistrzów. Howe poprowadził także Newcastle do pierwszego od 1999 roku finału na Wembley, awansując do finału Pucharu Ligi Angielskiej, ale Sroki przegrały 0:2 z Manchesterem United.

Chociaż Newcastle awansowało w tym roku do ćwierćfinału Pucharu Anglii, pojawiły się spekulacje na temat przyszłości Howe’a, a według dziennikarza Bild, Christiana Falka, Sroki zidentyfikowały selekcjonera reprezentacji Niemiec Nagelsmanna jako potencjalnego następcę.

Po zwolnieniu Hansiego Flicka we wrześniu ubiegłego roku, Niemcy mianowali Nagelsmanna na nowego trenera przed Euro 2024 tego lata.

36-latek podpisał krótkoterminową umowę, która wygasa wraz z końcem turnieju, który zakończy się 14 lipca.

Źródło: www.bild.de