Newcastle United
fot. www.nufc.co.uk

Grające w amerykańskim Major League Soccer, Toronto ogłosił, że podpisało kontrakt z byłym pomocnikiem Newcastle United, Mattym Longstaffem na zasadzie wolnego transferu.

23-latek doznał poważnej kontuzji kolana podczas wypożyczenia w zeszłym sezonie do drużyny League Two, Colchester United i od tego czasu nie wystąpił w żadnym meczu w sezonie 2023–2024.

Longstaff, który wcześniej był wypożyczony do Mansfield Town i Aberdeen, przedarł się przez szeregi akademii Newcastle i strzelił gola w swoim debiucie w Premier League przeciwko Manchesterowi United w wygranym u siebie 1:0 w październiku 2019 roku.

Pomocnik, którego brat Sean Longstaff dał się poznać jako regularnie występujący w pierwszym zespole Mew, rozegrał w klubie łącznie 20 spotkań w seniorskiej drużynie we wszystkich rozgrywkach, w tym ostatni raz na wyjeździe przeciwko Arsenalowi w styczniu 2021 roku.

Po 14-miesięcznej przerwie spowodowanej urazem, Longstaff pragnie teraz wrócić na właściwe tory w MLS w barwach Toronto, gdzie podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia do 2026 roku.

Źródło: www.nufc.co.uk