Emil Krafth
fot. www.nufc.co.uk

Newcastle United poinformowało, że Emil Krafth przedłużył kontrakt o rok, dzięki czemu będzie mógł grać w drużynie z St James’ Park do lata 2025 roku.

Reprezentant Szwecji spędził w drużynie Srok ostatnie cztery i pół roku, odkąd dołączył do drużyny z Amiens i rozegrał w sumie 73 występy we wszystkich rozgrywkach.

Krafth powrócił do składu drużyny Eddiego Howe’a w listopadowym zwycięstwie 3:0 w Pucharze EFL z Manchesterem United, po ponad roku przerwy z powodu kłopotliwej kontuzji więzadła krzyżowego przedniego (ACL).

Od tego czasu 29-latek zaliczył w tym sezonie osiem kolejnych występów we wszystkich rozgrywkach, w tym sześć w Premier League. Pierwotny kontrakt Kraftha miał wygasać wraz z końcem sezonu, ale zdecydował on się związać swoją przyszłość z St James’ Park, przedłużając go o kolejne 12 miesięcy.

– Jestem zachwycony możliwością przedłużenia mojego pobytu tutaj i związania się z Newcastle United na kolejny rok – powiedział Krafth na łamach oficjalnej strony klubu.

– Odkąd dołączyłem do klubu, było to wiele wzlotów i upadków, ale czuję się tutaj jak w domu i chcę odwdzięczyć się za wiarę i wsparcie, które mi okazano, zwłaszcza podczas rekonwalescencji po kontuzji.

– To naprawdę ekscytujący czas dla klubu. Cieszę, że mogę nadal być tego częścią i mam nadzieję, że pomogę zespołowi mocno zakończyć sezon.

Źródło: www.nufc.co.uk