Kalvin Phillips
fot. www.mancity.com

Newcastle i Juventus są obecnie faworytami do pozyskania Kalvina Phillipsa z Manchesteru City w zbliżającym się zimowym okienku transferowym – informuje Football Insider.

Drużyna dowodzona przez trenera Pepa Guardioli poinformowała pomocnika, że ​​w styczniu może szukać nowego pracodawcy, a zawodnik podjął decyzję o opuszczeniu Manchesteru City i szukaniu regularnych występów.

Zainteresowanie 28-latkiem wyraziły już Sroki i włoscy giganci, a Football Insider uważa, że oba kluby mają pole position do jego pozyskania.

Bardziej prawdopodobne jest, że Phillips opuści Etihad Stadium na zasadzie wypożyczenia niż transferu definitywnego, chociaż każdy zainteresowany klub będzie musiał uiścić wysoką opłatę.

W zeszłym tygodniu Football Insider ujawnił, że zeszłego lata Manchester City zażądał od Evertonu kwoty 7,5 miliona funtów za wypożyczenie Phillipsa na sezon.

The Toffees zostali poinformowani również, że muszą zapłacić całość jego pensji, która prawdopodobnie przekracza 140 000 funtów tygodniowo.

To samo dotyczyłoby kilku klubów, które obecnie ubiegają się o podpis Phillipsa, mimo że opłata za wypożyczenie ma zostać obniżona o około połowę.

Źródło: www.footballinsider247.com