Nick Pope
fot. www.nufc.co.uk

Według najnowszych informacji, bramkarz Newcastle United, Nick Pope będzie pauzował od czterech do pięciu miesięcy po zwichnięciu barku podczas wygranego 1:0 meczu z Manchesterem United w ubiegły weekend.

31-latek wylądował na lewym ramieniu po zablokowanym strzale Sergio Reguilona i natychmiast pomachał w kierunku ławki rezerwowych, aby otrzymać pomoc. Ostatecznie w 86. minucie spotkania Pope’a na placu gry zastąpił Martin Dubravka.

– To rozczarowanie tego wieczoru. Wygląda, jakby skręcił ramię, jakby wypadło ono ze stawu. Będziemy musieli zasięgnąć opinii specjalisty i wtedy zobaczyć, co się stanie, ale nie wygląda to dobrze – powiedział po meczu trener Newcastle United, Eddie Howe.

– Za wcześnie, aby określić ramy czasowe jego nieobecności. Odczuwał ból, gdy ramię wysunęło się ze stawu. Teraz wróciło na swoje miejsce i czuje się lepiej, ale zwrócimy się do specjalisty. 

– To dla nas ogromny cios, jeśli Nick będzie pauzował przez dłuższy czas. Wyglądało to naprawdę niewinnie, czasami kontuzje wyglądają najpoważniej, ale możemy stracić go na dłuższy czas.

Spekuluje się, że Pope może pauzować od czterech do pięciu miesięcy.

Źródło: www.talksport.com