Miguel Almirón
fot. www.nufc.co.uk

Miguel Almirón, najlepszy strzelec Newcastle United w tym sezonie, podpisał nowy trzyipółletni kontrakt z klubem.

Występy reprezentanta Paragwaju pod wodzą Eddiego Howe’a pomogły Srokom znaleźć się w czołówce Premier League, a także awansować do finału Pucharu Carabao, gdzie w niedzielę na Wembley zmierzą się z Manchesterem United.

Almirón, który dołączył do Newcastle z Atlanta United w styczniu 2019 roku, zdobył w tym sezonie dziesięć bramek i ma na swoim koncie nagrody dla Gracza Miesiąca Premier League oraz Gola Miesiąca w październiku.

– Bardzo się cieszę, że podpisałem nowy kontrakt z Newcastle United.

– Czułem się w Newcastle jak w domu od samego początku. Czułem się bardzo mile widziany i czuję się częścią rodziny, więc jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu zostać i nadal będę dawał z siebie wszystko na boisku, aby podziękować ludziom z Newcastle.

– Prawda jest taka, że ​​bardzo ciężko pracowałem odkąd przybyłem do Newcastle, aby poprawić swój poziom i być w tym miejscu, w którym jestem w tej chwili. Dziękuję personelowi i moim kolegom z drużyny, którzy bardzo mi pomogli. Myślę, że to nagroda za tę ciężką pracę i bardzo się z tego cieszę.

– W niedzielę mamy bardzo ważny mecz w Pucharze Ligi i chociaż nowy kontrakt bardzo mnie cieszy, najważniejsze jest to, że w niedzielę świętować ten kontrakt zwycięstwem.

Główny trener Eddie Howe także skomentował nowy kontrakt Almiróna: – Miggy jest niezwykle ważną częścią naszego zespołu na boisku i poza nim i bardzo się cieszę, że jego wkład został doceniony w ten sposób. Cieszę się, że będziemy kontynuować naszą wspólną podróż.

Źródło: www.nufc.co.uk