Sandro Tonali
fot. www.nufc.co.uk

Prezes Włoskiej Federacji Piłki Nożnej (FIGC) potwierdził, że pomocnik Newcastle United Sandro Tonali zostanie wykluczony z gry w piłkę nożną na 10 miesięcy (od piątku 27 października 2023) za obstawianie nielegalnych zakładów bukmacherskich, po wynegocjowaniu ugody z włoskimi prokuratorami.

Tonali ma także obowiązek uczestniczyć w sesjach terapeutycznych związanych ze swoimi problemami z hazardem i być dostępnym na serię rozmów na temat swoich zeznań przez kolejne osiem miesięcy w ramach porozumienia z FIGC.

Ponadto Tonali zostanie ukarany grzywną w wysokości 20 000 euro (17 438 funtów), ale pomocnik będzie mógł trenować z Newcastle i reprezentować klub w meczach towarzyskich.

Tonali był w zeszłym tygodniu obecny na rozprawie sądowej w Turynie, gdzie przyznał się do obstawiania meczów piłki nożnej, zarówno w których brał, jak i w tych, w których nie brał udziału podczas swojej kariery w Milanie.

Tonaliemu groziło trzyletnie zawieszenie na mocy przepisów FIFA, ale współpraca zawodnika w dochodzeniu sprawiła, że nie otrzymał aż tak wysokiej kary.

Tonali dołączył do Newcastle United z AC Milan w lipcu za 55 milionów funtów, co stanowi rekordowy transferowy włoskiego zawodnika. W sumie rozegrał dla klubu 12 występów we wszystkich rozgrywkach, zdobywając gola w swoim debiucie w Premier League w wygranym 5:1 meczu z Aston Villą w sierpniu.

Źródło: www.nufc.co.uk