Bruno Guimaraes
fot. www.nufc..co.uk

Według doniesień mediów Liverpool i Chelsea są zainteresowane podpisaniem kontraktu z pomocnikiem Newcastle United, Bruno Guimaraesem.

26-latek ugruntował swoją pozycję w drużynie Eddiego Howe’a od czasu przybycia z Lyonu w styczniu 2022 roku. Reprezentant Brazylii rozegrał w tym czasie 86 występów dla zespołu Srok, w których zdobył 11 bramek i zaliczył dziewięć asyst.

Guimaraes został nagrodzony za swoje wysiłki w październiku, kiedy podpisał nową umowę przedłużając swój pobyt w Newcastle do lata 2028 roku. Choć na papierze jego długoterminowa przyszłość pomocnika wydaje się pewna, Guimaraesowi grozi sprzedaż po tym, jak klub ogłosił straty w wysokości 73 mln funtów w sezonie 2022–2023.

Chociaż Newcastle jest jednym z najbogatszych klubów na świecie, istnieje ryzyko konieczności sprzedaży zawodników w celu dokonania wzmocnień i przestrzegania zasad zysku i zrównoważonego rozwoju.

Według hiszpańskiego AS, Liverpool i Chelsea wykazują zainteresowanie pomocnikiem Newcastle. Z raportu wynika, że ​​Newcastle może rozważyć sprzedaż Guimaraesa latem, a klauzula odstępnego znajdująca się jego kontrakcie szacowana jest na nieco ponad 115 mln euro (98,9 mln funtów).

Oprócz duetu z Premier League, potencjalnym kupcem Guimaraesa może być także Barcelona, jednak osiągnięcie porozumienia może być trudne ze względu na słabą sytuację finansową katalońskiego klubu.

Źródło: www.as.com