Bruno Guimaraes
fot. www.nufc.co.uk

Kluby zainteresowanie pozyskaniem pomocnika Newcastle United, Bruno Guimaraesa, mogłyby rzekomo rozłożyć koszt klauzuli odstępnego Brazylijczyka w czasie na trzy raty.

Od czasu opuszczenia Lyonu i przeprowadzki na St James’ Park w połowie sezonu 2021–22, Brazylijczyk wyrósł na jednego z najlepszych wszechstronnych pomocników w Europie, pomagając drużynie Srok wrócić do Ligi Mistrzów wcześniej, niż oczekiwano.

Podczas 87 występów w koszulce Newcastle, Guimaraes strzelił 11 goli i zaliczył 10 asyst, mimo że często grał w roli defensywnego pomocnika z powodu braku alternatyw na tej pozycji.

W obliczu zainteresowania ze strony Barcelony, Realu Madryt, Paris Saint-Germain, Liverpoolu i Chelsea, Newcastle uzgodniło w październiku długoterminowe przedłużenie kontraktu z Guimaraesem, wiążąc go umową do końca sezonu 2027–2028.

Jednak według doniesień mediów, Sroki zgodziły się na umieszczenie w umowie Guimaraesa klauzuli odstępnego o wartości blisko 100 milionów funtów, która umożliwi mu szybkie opuszczenie klubu, przy jednoczesnym zapewnieniu Newcastle godziwej rekompensaty.

AS twierdzi teraz, że każdy klub chcący uruchomić klauzulę odejścia Guimaraesa może zapłacić Srokom trzy raty po około 32 miliony funtów w ciągu trzech lat.

Pomimo przejęcia Newcastle przez saudyjski fundusz inwestycyjny, który uczynił klub jednym z najbogatszych klubów na świecie, działalność transferowa Newcastle pozostaje ograniczona ze względu na finansowe Fair Play.

Źródło: www.as.com