Kieran Trippier
fot. www.nufc.co.uk

Według doniesień mediów, Bayern Monachium jest zainteresowany pozyskaniem w styczniowym oknie transferowym prawego obrońcy Newcastle United, Kierana Trippiera.

Na początku stycznia trener mistrzów Niemiec, Thomas Tuchel publicznie ujawnił, że jest zainteresowany zatrudnieniem nowego prawego obrońcy, zanim okienko w Niemczech zostanie zamknięte 1 lutego.

– Szukamy prawego obrońcy, który będzie mocny w pojedynkach. Zobaczymy, czy coś będzie możliwe – powiedział dziennikarzom Tuchel.

Noussair Mazraoui występuje w Pucharze Afryki z Marokiem, ale przyzwyczailiśmy się też do Konrada Laimera na pozycji prawego obrońcy, mimo że nie jest to jego najlepsza pozycja. Jeśli na rynku pojawi się taka szansa, wykorzystamy to – w przeciwnym razie wszystko pozostanie tak, jak jest.

Zeszłego lata Bayern próbował pozyskać Kyle’a Walkera z Manchesteru City, ale ostatecznie nie doszło to do skutku i Anglik ostatecznie przedłużył kontrakt na Etihad Stadium.

Wygląda na to, że Bayern zwrócił swoją uwagę na innego reprezentanta Anglii i zidentyfikował Kierana Trippiera z Newcastle jako możliwy styczniowy cel. Bawarczycy mają podobno nadzieję, że uda mu się przekonać Trippiera do transferu do Monachium, gdzie spotkałby się z kolegami z reprezentacji – Harrym Kane’em i Erikiem Dierem.

Trippier dołączył do Newcastle United z Atletico Madryt za około 12 milionów funtów w styczniu 2022 roku i był to transfer, który zasygnalizował znaczącą zmianę w klubie wkrótce po przybyciu nowych właścicieli.

Trippier pomógł Newcastle zapewnić sobie miejsce w pierwszej czwórce Premier League w zeszłym sezonie i zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, a drużyna Srok awansowała także do finału Pucharu Ligi Angielskiej.

Trippier nie był jednak w stanie powtórzyć imponującej formy z poprzedniego sezonu w sezonie 2023–2024 i był odpowiedzialny za szereg kosztownych błędów prowadzących do utraty bramek.

Źródło: www.bild.de